sobota, 13 lipca, 2024

Jasielski Międzygminny Festiwal Debiutów Naukowych

0
Udostępnij:

Miasto Jasło, jako lider projektu partnerskiego pn. „Poprawa jakości kształcenia ogólnego w mieście Jaśle oraz gminach Jasło, Dębowiec, Krempna, Nowy Żmigród oraz Osiek Jasielski” wraz z gminami partnerskimi: gminą Jasło, Dębowiec, Nowy Żmigród i Osiek Jasielski zaprasza do udziału w Jasielskim Międzygminnym Festiwalu Debiutów Naukowych, który odbędzie się 15 i 16 czerwca br.

Najważniejszym punktem wydarzenia będzie gala finałowa, na której wyróżnienia otrzymają najlepsze projekty naukowe przygotowane przez uczniów powiatu jasielskiego. Dwudniowy festiwal   odbędzie się na terenie Jasielskiego Domu Kultury. Odwiedzający będą mogli uczestniczyć w interaktywnych pokazach oraz warsztatach naukowych.

Wśród atrakcji, na mieszkańców regionu czekają między innymi eksperymenty z suchym lodem i ciekłym azotem, pokazy o kosmosie i obserwacje nieba, czy wirtualny lot samolotem w symulatorze. Uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące świata zmysłów oraz budowy ciała człowieka. Będzie okazja, aby poćwiczyć pierwszą pomoc, czy spotkać się oko w oko z ciekawymi owadami, a nawet wziąć je na rękę.

Nowością tegorocznego festiwalu będą warsztaty z robotyki, podczas których uczestnicy samodzielnie zbudują i zaprogramują sprytne roboty, a także warsztaty detektywistyczne z nauką ściągania odcisków palców i zajęcia kosmetologiczne, na których uczniowie własnoręcznie wykonają krem czy musującą kulę do kąpieli.

Festiwal naukowy w Jaśle to połączenie praktycznej wiedzy z zabawą i nauką.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Harmonogram festiwalu:

Piątek 15 czerwca – w godzinach od 9.00 do 15.00 – wstęp dla szkolnych grup zorganizowanych, od 15.00 do 17.00 – wstęp wolny.

Sobota 16 czerwca od godz.9.00 do 14.00. – wstęp wolny.

/dr/