czwartek, 28 marca, 2024

Kino niezależne w MDK

0
Kino niezależne w MDK
Udostępnij:

Interesujesz się kinem niezależnym? Przyjdź do Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle w piątek 22 marca br. na pokaz polskich filmów niezależnych o tematyce emigracji zarobkowej. 

Podczas pokazu zostaną wyświetlone trzy filmy:

 

1. Film znanego twórcy offowego Mathiasa Mezlera, wielokrotnie wyróżnianego i nagradzanego na festiwalach filmowych: „Uciec Stąd”.

Film opowiada o trzech starych kumplach, mieszkających na jednym z zapomnianych poznańskich blokowisk. Darek – student filozofii, Rogalo – pracownik stacji paliw i Bubu Oxford – diler narkotyków. Łączy ich jeden cel: chcą wyjechać za granicę w celach zarobkowych. Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, w którym student dostaje wizę do USA. Ma tam załatwioną pracę u wujka. Sytuacja komplikuje się, kiedy policjant, mający na oku dilera, zaczyna szantażować Darka – żądając wsypania Bubu w zamian za zwrot paszportu i pozwolenie na wyjazd.

Strona filmu: http://www.offbox.pl/uciec-stad,m-4.html

Czas trwania: 55 minut

2. 10-cio minutowy film Mathiasa Mezlera wyróżniony na festiwalu Jugendmedien w Berlinie: „Berlin”.

Szukanie szansy na lepsze zarobi i lepsze życie za granicą nie zawsze bywa kolorowe. Kiedy jest się już na miejscu i pracuje jako pomoc w kuchni, bez bezpośredniego kontaktu ze znajomymi mogącymi Cię pocieszyć, trudno być szczęśliwym. A najtrudniej jest okazywać to uczucie w rozmowie telefonicznej z najbliższymi.

Czas trwania: 10 minut

3. Film dokumentalny Mariusza Mościckiego, absolwenta Łódzkiej Szkoły  Filmowej na co dzień mieszkającego i tworzącego w Chicago: „Polak w Chicago”.

Film „Polak w Chicago” jest ciekawą, momentami wręcz szokującą oceną Polonii chicagowskiej. Bohaterowie filmu, bez ogródek wypowiadają się otwarcie co sądzą o Polakach zamieszkałych w Chicago i na przedmieściach. Jest to pierwszy taki film, gdzie bez owijania w bawełnę dowiadujemy się, jak traktują nas Amerykanie, jak traktujemy się nawzajem i jakie mamy zdanie o nas samych.

Czas trwania: 60 minut

Zapraszamy!

22 marca 2013 r. (piątek), godz. 18.30, MDK, wstęp wolny