poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Komiksowe podróże po literaturze

0
Komiksowe podróże po literaturze
Udostępnij:

16 kwietnia, o godz. 9. w Centrum Informacji Lokalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbędą się warsztaty „Komiksowe podróże po literaturze”, adresowane do gimnazjalistów z jasielskich szkół zainteresowanych rysunkiem i ekspresją obrazów. Warsztaty poprowadzi Wojciech Birek – dr komiksologii, krytyk, publicysta i recenzent sztuki komiksowej.

Wojciech Birek jest autorem wielu historii obrazkowych m.in. Naznaczony mrokiem, Miasto trędowatych, Na dworze króla Ćwieczka oraz tłumaczem z języka francuskiego takich serii jak Thorgal, Yans, Kasta Metabaronów, Incal. Jako animator Rzeszowskiej Akademii Komiksu prowadzi spotkania oraz organizuje okolicznościowe wystawy komiksowe. Będąc jednym z polskich autorytetów w dziedzinie historii obrazowych jest także jurorem w festiwalach i konkursach. Od wielu lat zasiada w jury konkursu na komiks, odbywającego się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

 

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny nad projektem sprawuje m.in. portal Twoje Jasło.

MBP Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj