wtorek, 25 czerwca, 2024

Letnia niedziela na Kwiatowej

0
Letnia niedziela na Kwiatowej
Udostępnij:

Zespoły Konwój i Centrum Uśmiechu wystąpią już w najbliższą niedzielę, 27 lipca na Kwiatowej. Ich koncerty odbędą się w ramach wakacyjnego programu „Lato w mieście 2014”.
Letnią niedzielę rozpocznie występ działającego od 1982 roku zespołu Konwój. Muzycy grają prawie wszystkie odmiany country: standardy, cajun, western-swing, country-blues, nie zapominając o własnych, polskojęzycznych kompozycjach z tekstami Krisa Cedro. Często ich koncerty wzbogacane są występami grup tanecznych w stylu country. Początkowo w swojej działalności Konwój uczestniczył w niemal wszystkich ważniejszych piknikach country: w Mrągowie, Lesku, Siemianowicach Śląskich, Bydgoszczy, Stargardzie Szczecińskim, Warszawie i Kielcach. Obecnie gra na biesiadach rodzinnych, festynach, imprezach dla firm czy imprezach plenerowych. W Jaśle wystąpi po raz drugi.

Jasielski Dom Kultury przygotował również coś z myślą o najmłodszych odbiorcach. O godzinie 16.00 wystąpi zespół Centrum Uśmiechu. Piosenki wykonują postacie z Warzywolandii: Pan Burak, Groch, Szczypior, Pani Marchewka i Kapusta, które między występami przeprowadzają konkursy dla dzieci i dorosłych, ściśle związane z tematyką utworów. Koncerty Centrum Uśmiechu to przedstawienia utrzymane w stylistyce teatru.

***

Do tej pory w ramach „Lata w mieście” odbyły się koncerty The Friends i Papa D. na Kwiatowej, Wakacyjne Czwartki Artystyczne na czterech jasielskich osiedlach (Gamrat, Żółków, Hankówka, Mickiewicza) oraz spektakl w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej „Bajlandia” z Warszawy w ramach Parku Sztuk Rozmaitych.

kp (JDK)