poniedziałek, 6 lutego, 2023

Literackie podróże z Łukaszem Wierzbickim

0
Literackie podróże z Łukaszem Wierzbickim
Udostępnij:

Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza małych i dużych sympatyków literatury i podróży na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, które odbędzie się 17 września 2013 r. o godz. 17:00 w Czytelni Głównej MBP.
Łukasz Wierzbicki jest podróżnikiem, redaktorem, autorem książek dla dzieci. Z zamiłowania podróżnik, odbył wiele wypraw do Afryki, Azji i Ameryki. Zebrał i opracował reportaże Kazimierza Nowaka z podróży do Afryki oraz Haliny Korolec-Bujakowskiej z wyprawy do Chin. W książce Afryka Kazika przedstawił przygody Kazimierza Nowaka w formie opowiadań dla dzieci, w Dziadku i niedźwiadku opisał losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa, a w powieści Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana podróż Benedykta Polaka do Mongolii.

Uczestnicy spotkania odbędą podróż do Afryki i poznają autentyczne przygody Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika, który jako pierwszy na świecie przemierzył Czarny Ląd rowerem. Poznają geografię Afryki i dowiedzą się jakie zwierzęta mogą tam spotkać i spróbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto podróżować. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autora.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Ogólnopolski projekt Fundacji wspierający działanie Klubów Czytających Rodzin dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MBP w Jaśle

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj