niedziela, 29 stycznia, 2023

Memoriał Hubala już w niedzielę

0
Memoriał Hubala już w niedzielę
Udostępnij:

Memoriał majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” jest cyklicznym jasielskim przedsięwzięciem odbywającym się w sierpniu, w bieżącym roku przypada jego 10 edycja. Tegoroczny memoriał poświęcony jest tematycznie obchodom stulecia Bitwy Warszawskiej, a widowisko historyczne „Rok 1920 – z Jasła do Firlejówki” nawiązywać będzie do wydarzeń wojny z bolszewikami w 1920 roku i obejmować będzie również wątek lokalny związany z udziałem jasielskich gimnazjalistów w tej wojnie i ich bohaterskiej śmierci w boju pod Firlejówką.

Organizatorzy zaplanowali również wystawę plenerową poświęconą udziałowi jaślan w wojnie 1920 roku, pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego (musztra konna, pokaz władania szablą i lancą), pokaz sprzętu i wyposażenia kawaleryjskiego, koncert orkiestry reprezentacyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów im Króla Jana III Sobieskiego.

Organizatorem Memoriału jest Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Muzeum Regionalne w Jaśle. Partnerem wydarzenia jest GRUPA LOTOS. Memoriał zastał dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” zadanie: Memoriał Hubala- z Jasła do Firlejówki”.

Szczegóły na plakacie.

/dr/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj