niedziela, 5 lutego, 2023

„My fair lady”: ponad 100 osób na scenie JDK

0
Udostępnij:

„My fair lady” w bogatej obsadzie – soliści, chór, orkiestra, balet – w mistrzowskiej realizacji Roberta Talarczyka zaprezentuje Opera Śląska na jasielskiej scenie. Burmistrz Miasta Jasła i Jasielski Dom Kultury zapraszają na spotkanie z klasyką światowego musicalu i rewią przebojów. Spektakl będzie można zobaczyć 8 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 w JDK. Bilety w cenie 40 zł są do nabycia w sekretariacie JDK lub przez system biletowy.

Ekscentryczny językoznawca, prof. Higgins zakłada się z przyjacielem, pułkownikiem Pickeringiem, że przemieni uliczną kwiaciarkę w damę z wyższych sfer. Obiektem eksperymentu staje się nieokrzesana Eliza Doolittle… Profesor dokonuje prawdziwego cudu (okupionego ciężką pracą i żmudną nauką jego wychowanki) i Eliza pojawia się na balu w ambasadzie, budząc powszechny zachwyt i podziw…

„My fair lady” to jeden z najpopularniejszych musicali wszechczasów. Spektakl powstał w 1956 r. i oparty jest na motywach sztuki „Pigmalion – romans w pięciu aktach” George’a Bernarda Shaw’a, na kanwie którego libretto napisał Alan Jay Lerner. Twórcą muzyki był amerykański kompozytor i laureat Oscara – Frederick Loewe, któremu to dzieło przyniosło międzynarodową sławę. „My fair lady” wystawiano na największych scenach świata, a jej popularność i wielkie powodzenie ugruntowała nagrodzona ośmioma Oscarami adaptacja filmowa z 1964 roku, w reżyserii George’a Cukor’a z Audrey Hepburn i Rexem Harrisonem w rolach głównych.

W Bytomiu premiera „My Fair Lady” miała miejsce w 2013 r. W tej inscenizacji można usłyszeć zupełnie nowe tłumaczenie libretta i tekstów piosenek autorstwa Tomasza Domagały, w specjalnym opracowaniu i przekładzie na gwarę śląską Roberta Talarczyka.

JDK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj