niedziela, 14 lipca, 2024

Niejedna pełna odpowiedź – malarstwo Patrycji Dyląg

0
Niejedna pełna odpowiedź – malarstwo Patrycji Dyląg
Udostępnij:

Muzyka Fryderyka Chopina zabrzmi w marcu w Jasielskim Domu Kultury. A to za sprawą koncertowej lekcji muzyki na żywo pt.: „Fryderyk Chopin jakiego (nie)znacie”. Twórczość kompozytora przybliży Michał Babiarz, zarówno solo, jak i w duecie z Gabrielą Ross. Piątek, 10 marca, godz. 9.00 i 10.30. Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w sekretariacie JDK lub on-line. Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym wydarzenia jest Toyota Jasło.

Od 13 lutego w Galerii Jasielskiego Domu Kultury można zwiedzać wystawę Patrycji Dyląg, zatytułowaną: „Niejedna pełna odpowiedź”. Finisaż wystawy odbędzie się w piątek 10 marca br.

Artystka z wykształcenia jest filologiem języka angielskiego oraz stypendystką Universita per Stranieri di Perugia. Od dawna jednak związana jest z twórczością artystyczną. Poza malarstwem interesuje się także wystrojem wnętrz oraz renowacją mebli. Jak sama twierdzi, malarstwo pozwala jej spojrzeć na świat i siebie z innej perspektywy oraz daje ujście emocjom. Swoje umiejętności malarskie rozwija w krakowskiej Art Studni – Szkole Rysunku i Malarstwa, pod okiem artysty malarza Marcina Andrzeja Telegi. Jak mówi: „Abstrakcja to moja ulubiona forma przekazu, gdyż nie narzuca odbiorcom interpretacji, a zachęca ich do refleksji”.

Zapraszamy!

JDK