piątek, 12 lipca, 2024

Nocna Zmiana Bluesa w JDK

0
Nocna Zmiana Bluesa w JDK
Udostępnij:

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu Nocna Zmiana Bluesa, który odbędzie się 16 marca br. o godzinie 18.00. Bilety do nabycia w sekretariacie JDK. Występ zespołu odbywa się w ramach trasy, z okazji 30-lecia działalności grupy.
Zespół, który istnieje do 1982 roku wydał dwadzieścia płyt, nagrywał z amerykańskimi gwiazdami bluesa m.in. takimi jak: Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, wystąpił przed koncertami bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). Na swoim koncie Nocna Zmiana Bluesa ma także nagrania z czołówką polskich muzyków jazzowych i rockowych. Ponadto tysiące koncertów w Polsce, Europie a nawet w Zimbabwe.
Sławek Wierzcholski (założyciel i autor repertuaru) i Nocna Zmiana Bluesa to klasyka! Są bohaterami haseł w encyklopediach muzycznych, powstały na ich temat prace licencjacie i magisterskie! W dorobku mają CD prestiżowej serii kolekcja” wydawnictwa EMI Poland oraz występy w programach TVP jak m.in. „Szansa na sukces”. Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, to wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący polaczeniem bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Mimo, że grają ponad 30 lat to ciągle promieniują energią i radością grania! Z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, której udziela się pozytywna atmosfera koncertu.
(źródło: www.blues.ofek.pl).

kp (JDK)