niedziela, 5 lutego, 2023

Pokaż język! Weź udział w regionalnym dyktandzie!

0
Pokaż język! Weź udział w regionalnym dyktandzie!
Udostępnij:

Krzyżaccy łupieżcy, wierzchowce okryte kropierzem i symulatory ruchu w supernowoczesnym muzeum… – to tylko wycinki z barwnego tekstu ubiegłorocznego Dyktanda „Jasielszczyzna zna polszczyznę”. A kolejna okazja do zmierzenia się z pułapkami języka polskiego już wkrótce!
4 listopada 2014 r. o 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Jasielski Dom Kultury zapraszają wszystkich odważnych miłośników polszczyzny na trzecie regionalne dyktando „Jasielszczyzna zna polszczyznę”. W pogodnej atmosferze i doborowym towarzystwie przekonamy się, czy dobrze i sprawnie posługujemy się językiem ojczystym. Na uczestników wydarzenia czeka również spotkanie ze specjalnym gościem: w trakcie oczekiwania na wyniki dyktanda Dariusz Bugalski, poeta, dziennikarz radiowej „Trójki”, autor wielu rozmów i wywiadów, opowie „O sztuce rozmowy”.

Podobnie jak w poprzednich edycjach dyktanda, spotykamy się w sali widowiskowej JDK. Biegłość ortograficzna będzie sprawdzana w czterech kategoriach: uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, osoby dorosłe. Wszystkich mieszkańców Jasielszczyzny, którym bliska jest polszczyzna, prosimy o zgłaszanie się (imię i nazwisko, grupa wiekowa, e-mail lub telefon kontaktowy) do 30 października drogą mailową na adres czytelnia@mbp.jaslo.pl lub osobiście w Czytelni Głównej MBP w Jaśle przy ul. Kołłątaja 1.

MBP w Jaśle

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj