środa, 1 lutego, 2023

Polski! Po – wiesz to?

0
Polski! Po – wiesz to?
Udostępnij:

Co to jest ruczaj? Jaki to kolor szkarłatny? W co najlepiej łapać wiatr? Odpowiemy na te pytania 11 września 2013 r. podczas happeningu „PO-WIEDZ TO!” inaugurującego nowy projekt językowy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
Happening będzie miał formę gry słownej, w której najmłodsi staną się literkami w żywej krzyżówce językowej, natomiast dorośli będą mieli okazję zmierzyć się z pytaniami o polskie przysłowia i rzadko używane wyrazy. Miłośników polszczyzny zapraszamy przed budynek JDK (ul. Kołłątaja 1) od godz. 9:00. W przypadku niesprzyjającej pogody impreza odbędzie się w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Partnerami w realizacji projektu są: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle, Klub Seniora przy JSM w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Klub Powiększania Wyobraźni, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.

Patronat medialny nad projektem sprawują: Polskie Radio Rzeszów, Via Katolickie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, oraz między innymi portal: twojejaslo.pl.

MBP w Jaśle

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj