piątek, 24 maja, 2024

Święto rodzinnego czytania

0
Święto rodzinnego czytania
Udostępnij:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Medyczna Szkoła Policealna im. Prof. R. Weigla w Jaśle zapraszają wszystkich sympatyków rodzinnego czytania na drugie urodziny Klubu Czytających Rodzin. Świętować będziemy 6 czerwca o godz. 17:00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle.
„Czytanie dzieciom – najlepsza inwestycja” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczny XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w który jak co roku włączyła się jasielska biblioteka. To hasło jest również bliskie rodzinom, które już dwa lata spotykają się by wspólnie głośno czytać, bawić się i rozwijać rozmaite umiejętności. Czerwcowe spotkanie, któremu towarzyszyć będą wiersze J. Tuwima oraz zabawy przygotowane przy współpracy z Medyczną Szkołą Policealną w Jaśle, będzie okazją do tego, by przekonać się, jak wiele pożytku i radości zarówno dla dzieci, jak i rodziców, niesie głośne czytanie.

Spotkanie Święto rodzinnego czytania odbywa się w ramach XII OTCD „Całe Jasło Czyta Dzieciom”, którego sponsorami są Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Jan Wątroba – Piekarnia-Ciastkarnia. Patronat medialny nad akcją sprawuje m.in. portal twojejaslo.pl. 

MBP Jasło