niedziela, 21 kwietnia, 2024

Tajemnice Pana Cogito

0
Tajemnice Pana Cogito
Udostępnij:

Dyskusyjny Klub Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na dyskusję o książce Rafała Żebrowskiego „Zbigniew Herbert. Kamień na którym mnie urodzono”. Spotkanie odbędzie się 21 stycznia (wtorek) 2014, o godz. 16.00, ul. Kołłątaja 1.
Książka napisana przez siostrzeńca Zbigniewa Herberta jest kolejnym zaproszeniem, aby otrzeć się o mit autora. Ukorzenia Herberta i pokazuje go w kontekście rodziny i przodków. Dowiadujemy się np. skąd u poety zamiłowanie do sztuki i wyczulenie na kolor. Rozbudzał je ojciec, inicjując peregrynacje po galeriach i muzeach.

Niech przyszłego czytelnika nie zraża opasły tom tej biografii. Znaleźć tam można bowiem wiele ciekawych historii i pozornie mało ważnych zdarzeń, które ukształtowały jednego z najwybitniejszych poetów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

MBP w Jaśle