sobota, 15 czerwca, 2024

VIII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi

0
Udostępnij:

Gmina Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Tarnowiec serdecznie zapraszają na VIII Festiwal Smaków Regionalnych Pierogi, który odbędzie się 28 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.
Jak na nazwę imprezy przystało pierogów nie zabraknie dla nikogo. Będą się one pojawiać w różnych postaciach przez cały dzień. Od godziny 14:00 będzie można degustować pierogi oraz wszelkiego rodzaju jadło regionalne przygotowane przez KGW.

Na scenie zaprezentują się lokalne Kapele Ludowe oraz Zespoły śpiewacze: Potakowianki, Dworzanie, Jarzębina, Zespół Tarnina oraz Kapela Tarnowcoki.

Nie zabraknie konkursów z pierogami w roli głównej. Koła Gospodyń wezmą udział w Konkursie na Najlepsze Pierogi 2016 roku.

Panie zmagać się będą w Konkursie Lepienia Pierogów na czas”, Panowie zaś rywalizować będą w Konkursie „ Jedzenia pierogów na czas”. Konkursy te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród festiwalowych gości.

Na straganach zaprezentują się przedstawiciele rzemiosła ludowego ze swoimi wyrobami: wikliniarskimi, hafciarskimi, szkłem artystycznym, ceramiką, kowalstwem.

Gwiazdą VIII Festiwalu Smaków Regionalnych będzie Michał Szpak oraz Mateusz Mijal.

Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu