poniedziałek, 25 września, 2023

Wakacje z Czarodziejem

0
Udostępnij:

Jasielski Dom Kultury już po raz dziesiąty organizuje Wakacyjne Spotkania Artystyczne. W tym roku na 8 osiedlach miasta prowadzić je będzie czarodziej Maciej Duda „Damatus” wraz z asystentkami. Podczas tych spotkań mieszkańcy Jasła – dzieci wraz z rodzicami i dziadkami – uczestniczyć będą w zabawach, konkursach, zagadkach. Nowością i niewątpliwą gratką będzie udział w pokazie iluzji oraz tworzenie teatru jedynie przy pomocy wyobraźni.

Wakacyjne Spotkania Artystyczne potrwają od 5 do 28 lipca br. W tym czasie iluzjonista zawita na osiedla: Gądki (5 lipca), Kaczorowy (6 lipca), Niegłowice (12 lipca), Bryły (13 lipca), Żółków (19 lipca), Brzyszczki (20 lipca), Gamrat (26 lipca) oraz Śródmieście (28 lipca).

Wakacyjne Spotkania Artystyczne organizowane są w celu zagospodarowania wolnego czasu, tym którzy spędzają wakacje w Jaśle. Te działania mają charakter interdyscyplinarny i adresowane są nie tylko do najmłodszych, ale także do ich rodziców czy nawet dziadków – mówi Helena Gołębiowska, zastępca dyrektora Jasielskiego Domu Kultury.

Wakacyjne Spotkania Artystyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

***

Maciej Duda DAMATUS iluzjonista, artysta estradowy, uczestnik Międzynarodowych Kongresów Prestidigitatorskich w kraju i poza jego granicami, występował m in. w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii, Węgrzech, Szwecji, gdzie większość jego występów uhonorowana została głównymi nagrodami.

(JDK)

 

NAJNOWSZE

POPULARNE