piątek, 12 sierpnia, 2022

Wakacyjny kurs tańca współczesngo

0
Wakacyjny kurs tańca współczesngo
Udostępnij:

Wakacyjny kurs tańca współczesngo dla początkujących to propozycja zajęć tanecznych dla młodzieży szkolnej oraz studentów, którzy do tej pory nie tańczyli w tej technice tańca lub nie tańczyli wcale.
Taniec współczesny charakteryzuje się dużą swobodą doboru elementów ruchowych. Jest to technika oparta o zasadę naturalności ruchu, wykorzystująca prawa i warunki fizyczne, którym poddaje się ciało tancerza (grawitacja, ciężar ciała). Taniec współczesny może być doskonałym sposobem wyrażania samego siebie.

W tej technice może tańczyć każdy, nie ma tu baletowych ograniczeń wagi czy wzrostu, nie trzeba też drogich strojów z turniejowych parkietów – wystarczą wygodne dresy, rozciagnięta w praniu koszulka, para zużytych skarpet i chęć – bo najważniejsze jest to, co sami wnosimy do tańca. Nie ma tu żadnej rywalizacji, jest tylko radość płynąca z ruchu w takt muzyki.

Zajęcia trwają 1,5 h i składają się zwykle z następujących części:

  • rozgrzewka ogólnorozwojowa
  • technika tańca
  • choreografia
  • streching

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia od 9 lipca 2013 r. do sali MDK przy ulicy Jana Pawła II 8A w Jaśle. Zajęcia będą się odbywać w każdy wtorek i czwartek (godz. 16.00 młodzież szkolna, godz. 17.45 studenci) aż do końca wakacji! Koszt jednorazowych zajęć to 4 zł. Serdecznie zapraszamy!

MDK Jasło

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj