wtorek, 18 czerwca, 2024

Wierszyki ćwiczące języki – spotkanie z Łukaszem Dębskim

0
Wierszyki ćwiczące języki – spotkanie z Łukaszem Dębskim
Udostępnij:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zapraszają najmłodszych miłośników polszczyzny do wspólnej językowej zabawy z pisarzem, Łukaszem Dębskim. Spotkanie odbędzie się 15 października 2013 r. w ramach projektu „POLSKI! PO-WIEDZ TO!”
Łukasz Dębski jest autorem książek dla dzieci. Jak wskazują tytuły: „Łamisłówka” czy „Wiórki, wiewiórki i inne bajki wierszem”, jego wiersze pomagają małym czytelnikom w nauce pięknej polszczyzny. Mieszka i pracuje w Krakowie, gdzie wspólnie z żoną prowadzi kawiarnię „Cafe Szafe” w której organizuje spotkania i imprezy literackie m.in. dla małych czytelników. Publikował w Misiu. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki i czeski. Podczas spotkania będzie okazja przekonać się, jak powstają wierszyki „ćwiczące języki” oraz jak brzmią w wykonaniu najmłodszych.

Spotkanie odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Jana Pawła II 8A o 11:30.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Partnerami w realizacji projektu są: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle, Klub Seniora przy JSM w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Klub Powiększania Wyobraźni, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.

Patronat medialny nad projektem sprawują: Polskie Radio Rzeszów, Via Katolickie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, oraz portale: TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, MiastoJaslo.pl, TwojeJaslo.pl. WirtualneJaslo.pl, ITV Południe, ITV Podkarpacie.

MBP w Jaśle