wtorek, 27 lutego, 2024

XI Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Impresje jesienne”

0
Udostępnij:

Jasielski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Impresje jesienne”. Prace wykonane w dowolnej technice płaskiej należy składać w JDK do 27 października br. Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wręczeniem nagród nastąpi 9 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury.

Celem jedenastej edycji Przeglądu jest rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci, wspieranie rozwoju talentów i umiejętności plastycznych oraz prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości młodych ludzi. – Praca plastyczna powinna być kolorowa, w barwach jesieni. Może przedstawiać pejzaż, sceny z życia ludzi i zwierząt lub budowle, np. zabytki w jesiennym krajobrazie – mówi Ewa Kusiak, instruktor plastyki, organizator Przeglądu.

Prace w trzech kategoriach (I – klasa od I do III, II – klasa od IV do VI, III – klasa VII oraz gimnazjum) będzie oceniać powołana przez organizatora komisja, która weźmie pod uwagę estetykę pracy i staranność wykonania, inwencję twórczą autora, nawiązanie do tematu oraz samodzielność w pracy.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać u Ewy Kusiak, instruktora plastyki, pod numerem telefonu 13 44 351 54. Regulamin Przeglądu dostępny jest na stronie JDK.

JDK