sobota, 15 czerwca, 2024

Żakinada 2015

0
Żakinada 2015
Udostępnij:

19 czerwca 2015 r. w godz. 10.00 – 10.30 ulicami miasta przejdzie barwny korowód braci uczniowskiej, która w tym dniu przejmie władzę z rąk starosty jasielskiego i burmistrza miasta Jasła.

Pochód będzie szedł ulicami: Mickiewicza od I LO do ul. Czackiego, przez Plac Żwirki i Wigury, ulicę Kościuszki, Rynek, do ulicy Jana Pawła II i Ogrodu Jordanowskiego .

W Ogrodzie Jordanowskim w godz. 10.30 – 13.30 po wręczeniu Żakom kluczy do bram miasta i powiatu przez starostę jasielskiego oraz burmistrza miasta Jasła odbędzie się dalsza część imprezy, w tym konkurs na strój, konkurs na scenkę nawiązującą do historii miasta, zabawy i konkurencje przygotowane przez jasielski Sanepid oraz młodzież (wolontariuszy z Powiatowego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu MOC WOLONTARIATU, Nieformalną Grupę „Projekt Spontan” oraz członków Młodzieżowej Rady Miejskiej). Gośćmi Żakinady będą również studenci i wykładowcy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, którzy przygotowali specjalne atrakcje dla jasielskich uczniów.

Organizatorem Żakinady jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. W organizację imprezy włączyli się także: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta Jasła, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle oraz partner wydarzenia – PWSZ w Krośnie.

Na zakończenie (ok. godz. 12.00) w amfiteatrze Ogrodu Jordanowskiego wystąpią dwa zespoły muzyczne – zespół z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach oraz gość specjalny Żakinady – zespół WHITE SHOCKS z Leżajska.

W wydarzeniu udział wezmą uczniowie jasielskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego.

MDK