sobota, 15 czerwca, 2024

Zaproszenie na Powiatowe Święto Plonów 2015

0
Zaproszenie na Powiatowe Święto Plonów 2015
Udostępnij:

Starosta Jasielski i Wójt Gminy Tarnowiec zapraszają w niedzielę, 23 sierpnia br., do Tarnowca na Powiatowe Święto Plonów i VII Festiwal Smaków Regionalnych – Pierogi. Dożynkom powiatowym towarzyszyć będą występy zespołów ludowych i prezentacje artystyczne w ramach Lata z Kulturą Powiatu Jasielskiego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół FEEL, a imprezę poprowadzi znany prezenter telewizyjny Krzysztof Ibisz. Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Symbolicznym zwieńczeniem zebranych plonów będą tradycyjne wieńce dożynkowe przynoszone podczas Mszy Świętej jako dar ołtarza. Tym gestem rolnicy powiatu jasielskiego wyrażają wdzięczność za udane zbiory oraz dziękują za dar chleba.

Tegoroczne dożynki rozpoczną się o godzinie 13.00 uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu. Po Eucharystii nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na stadion sportowy w Tarnowcu, gdzie po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości, odbędzie się obrzęd dożynkowy.

Od godziny 14.00 będzie można degustować pierogi oraz wszelkiego rodzaju jadło regionalne przygotowane przez KGW, zaprezentują się wystawcy produkujący kozie sery oraz różne potrawy pochodzące z gospodarstw ekologicznych naszego terenu. W ramach Lata z Kulturą Powiatu Jasielskiego na scenie zaprezentują swój repertuar lokalne zespoły ludowe.

Na godzinę 20.30 zaplanowano występ gwiazdy tegorocznych dożynek powiatowych – zespołu FEEL. Zaraz po nim zapraszamy na zabawę taneczną z zespołem TEQILA.

Szczegółowy program imprezy na plakacie.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w Powiatowym Święcie Plonów oraz imprezach towarzyszących – Lecie z Kulturą Powiatu Jasielskiego i VII Festiwalu Smaków Regionalnych!

dr