Redakcja portalu Twoje Jasło nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w dziale "Z prawa i z lewa". Poszczególne wypowiedzi są prywatnymi opiniami osób podpisanych pod tekstami.

Cudowna roślina na wiele schorzeń. Sprawdź, jak zrobić domowy syrop

939

Już jako dzieci znamy tę roślinę, to ona jako pierwsza wprowadza nas w świat przyrody za sprawą swoich żółtych kwiatostanów i charakterystycznych kul nasiennych, które spotkać można na każdej niemal łące, trawniku i ogrodzie.

Co ciekawe mniszek to roślina, która ma najwięcej nazw w słownikach ludowych na całym świecie. W samym tylko języku niemiecki jest ich ok 500. W Polsce niekiedy nazywa się go dmuchawcem, ślepotą, żabim kwiatem, popią główką, lwi ząb – wyjaśnia Marcin Stefański z Ziołowego Pogotowia. – Polska nazwa mniszek nawiązuje do wygolonej głowy zakonnika i jest przeszczepiona z języka niemieckiego. Nazwa lwi ząb np. nawiązuje do kształtu liści. Mniszka ja sam nazywam ukrytym złotem. Wszystkie części rośliny mają lecznicze znaczenie. Koszyczki kwiatów, liście oraz korzeń wykorzystuje się znakomicie.

Cały artykuł na Onet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj