poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Już nie tylko drogówka ściga piratów. Powołano specgrupy w komendach

0
Już nie tylko drogówka ściga piratów. Powołano specgrupy w komendach
Udostępnij:

Brawurowych kierowców ścigać będzie już nie tylko drogówka, ale także kryminalni i specjaliści od cyberprzestępczości. Policja ma specgrupy wycelowane w piratów, którzy swoimi „wyczynami” chwalą się w internecie.
– W każdej komendzie wojewódzkiej powołano zespoły składające się z policjantów ruchu drogowego, kryminalnych, analityków i zajmujących się walką z cyberprzestępczością. Mają oni odnajdywać i analizować zamieszczane w internecie filmy pokazujące brawurową jazdę, tak by można było dotrzeć do kierowców łamiących przepisy, popełniających wykroczenia – informuje Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji.

Choć zastrzega, że ustalenie pirata na podstawie nagrania zamieszczonego w internecie nie zawsze jest łatwe. – Często brawurowa jazda rejestrowana jest przez samego kierowcę, za pomocą kamery znajdującej się w jego aucie. Policjanci ustalają np. cechy charakterystyczne samochodu czy motocykla, trasę, po której się porusza. Tak by dotrzeć do kierowcy lub zatrzymać go, gdy będzie ponownie łamał przepisy – tłumaczy rzecznik KGP.

Cały artykuł na Gazeta.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj