sobota, 10 czerwca, 2023

Komputery zaczynają myśleć jak ludzie i odbierają nam pracę

0
Komputery zaczynają myśleć jak ludzie i odbierają nam pracę
Udostępnij:

Komputery pomogły ludziom lepiej zrozumieć jak działa mózg. Teraz ta wiedza wykorzystywana jest do tworzenia komputerów, które działają jak mózg. Efekt? Korporacje zaczną używać specjalistycznych układów do podejmowania decyzji biznesowych. Ale sztuczna inteligencja powoduje, że znikają miejsca pracy.
W ubiegłym roku Bill Gates, w rozmowie z przedstawicielami organizacji The American Enterprise Institute, powiedział że w ciągu 20 lat wiele miejsc pracy zniknie. Zostaną zastąpione przez zautomatyzowane rozwiązania technologiczne. Niezależnie od tego, czy będą to kierowcy, kelnerzy czy pielęgniarki, technologie zmniejszą zapotrzebowanie na wiele zawodów, zwłaszcza tych niewymagających skomplikowanych umiejętności. Gates wierzy, że w przyszłości trzeba będzie zmieniać prawo podatkowe, aby zachęcać przedsiębiorców do zatrudniania ludzi zamiast maszyn.

I choć komputery, które pracują jak ludzki mózg, nie są jeszcze gotowe, to coraz bardziej widać, że naukowcy są w stanie je wyprodukować. Oto dowody.

Cały artykuł na newsweek.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj