Redakcja portalu Twoje Jasło nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w dziale "Z prawa i z lewa". Poszczególne wypowiedzi są prywatnymi opiniami osób podpisanych pod tekstami.

Pojawiło się nowe oszustwo SMS. Hakerzy wykorzystują… prognozę pogody

588

Oszuści wpadli na nowy sposób wyłudzania od ofiar danych logowania do serwisów bankowości elektronicznej. Tym razem rozsyłają wiadomości SMS informujące o rzekomej subskrypcji płatnej usługi pogodowej i możliwości jej anulowania. Jeżeli to zrobimy – możemy stracić wszystkie pieniądze przechowywane w banku.

Phishing to bardzo popularne wśród cyberprzestępców oszustwo. Często informujemy was o nowych kampaniach wymierzonych w klientów banków, serwisów aukcyjnych, a nawet wykorzystujące obecną pandemię koronawirusa. Najchętniej wykorzystywaną metodą jest oszustwo na małą dopłatę, a opisywany w tej aktualności wariant jest jego nową wersją.

W większości przypadków phishingu cyberprzestępcy straszą potencjalne ofiary zablokowaniem konta w jakiejś usłudze i koniecznością wpłaty niewielkiej kwoty, żeby je odblokować. Tym razem sposób działania jest nieco inny, bo w masowo rozsyłanych SMS-ach przeczytać można, że dla danego numeru telefonu została włączona usługa premium METEO24 z informacjami pogodowymi. Koszt jednej takiej wiadomości ma wynosić 30,86 zł, jednak zamieszczony link pozwala anulować ją, co związane jest z wpłaceniem zaledwie 0,49 zł.

Cały artykuł na   www.komputerswiat.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj