poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Pojawiło się nowe oszustwo SMS. Hakerzy wykorzystują… prognozę pogody

0
Pojawiło się nowe oszustwo SMS. Hakerzy wykorzystują… prognozę pogody
Udostępnij:

Oszuści wpadli na nowy sposób wyłudzania od ofiar danych logowania do serwisów bankowości elektronicznej. Tym razem rozsyłają wiadomości SMS informujące o rzekomej subskrypcji płatnej usługi pogodowej i możliwości jej anulowania. Jeżeli to zrobimy – możemy stracić wszystkie pieniądze przechowywane w banku.

Phishing to bardzo popularne wśród cyberprzestępców oszustwo. Często informujemy was o nowych kampaniach wymierzonych w klientów banków, serwisów aukcyjnych, a nawet wykorzystujące obecną pandemię koronawirusa. Najchętniej wykorzystywaną metodą jest oszustwo na małą dopłatę, a opisywany w tej aktualności wariant jest jego nową wersją.

W większości przypadków phishingu cyberprzestępcy straszą potencjalne ofiary zablokowaniem konta w jakiejś usłudze i koniecznością wpłaty niewielkiej kwoty, żeby je odblokować. Tym razem sposób działania jest nieco inny, bo w masowo rozsyłanych SMS-ach przeczytać można, że dla danego numeru telefonu została włączona usługa premium METEO24 z informacjami pogodowymi. Koszt jednej takiej wiadomości ma wynosić 30,86 zł, jednak zamieszczony link pozwala anulować ją, co związane jest z wpłaceniem zaledwie 0,49 zł.

Cały artykuł na   www.komputerswiat.pl