poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Regularne ćwiczenia opóźniają starzenie się organizmu

0
Regularne ćwiczenia opóźniają starzenie się organizmu
Udostępnij:

„Temu, co uznaliśmy za oznakę starości, nie tylko można zapobiec ćwiczeniami, ale nawet można cofnąć negatywne skutki braku ruchu, jeżeli zaczniemy regularnie trenować”, napisali naukowcy.

Regularne ćwiczenia opóźniają starzenie się organizmu.

To wydaje się nieuchronne: człowiek w miarę upływu czasu zwalnia tempo. 40-latek pobiegnie wolniej od młodszego o 20 lat kolegi. Na wycieczce rowerowej 70-latek nie dogoni 50-latka. Taka jest naturalna kolej rzeczy? Otóż nie.

Chociaż starzenie ma niewątpliwie wpływ na twoją kondycję i szybkość, badania wykazały, że możesz się przed tym obronić. Człowiek jest w stanie spowolnić proces zużywania się organizmu i dłużej pozostać w formie. Pewnie nie będziecie zaskoczeni na wieść o tym, że kluczem do zachowania sprawnych układów sercowo-naczyniowego i nerwowego są regularne ćwiczenia wykonywane przez całe życie. Przynajmniej jedno badanie pokazuje, jak i ile ćwiczyć, żeby zachować szybkość i zdrowie. Warto rozpocząć regularny trening w każdym wieku, jednak uczeni wykazali, że jeśli sportową rutynę wpoimy sobie jeszcze w młodości, później będzie to procentować.

Przeczytaj cały artykuł na Onet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj