sobota, 22 czerwca, 2024

Finał XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło

0
Finał XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło
Udostępnij:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na uroczysty finał XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, który odbędzie się 14 czerwca 2024 w Sali offowej Jasielskiego Domu Kultury.

Konkurs, organizowany corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 457 prac autorstwa 224 osób – uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Prace oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka, animatorka kultury), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny rzeszowskiego „Kwartalnika Edukacyjnego”), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista – przewodniczący jury), Jan Tulik (poeta, prozaik, eseista, dramaturg).

Podczas uroczystego Finału, który poprowadzą Dorota Woźnica – Dyrektorka MBP w Jaśle i Aleksandra Dacyl – członkini jury, laureaci otrzymają nagrody, a publiczność będzie mogła wysłuchać prezentacji utworów laureatów w wykonaniu recytatorów Jasielskiego Domu Kultury połączonej z programem artystycznym w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Jaśle.

Zainteresowani wynikami konkursu będą mogli zapoznać się z Listą laureatów XXIX OKLTDiM na stronie internetowej MBP w Jaśle (www.mbp.jaslo.pl), która zostanie zamieszczona 15 czerwca 2024 r. po uroczystym Finale.

Nagrodzone prace zostały opublikowane w tomiku konkursowym, który otrzymają wszyscy tegoroczni laureaci. Tomik będzie dostępny również na stronie internetowej Biblioteki w formacie PDF.

Wybrane fragmenty nagrodzonych utworów będzie można przeczytać oglądając wystawę w holu Biblioteki od 14 czerwca do 15 lipca 2024 r.

Finał Konkursu odbędzie się 14 czerwca 2024 w Sali offowej JDK (ul. Kołłątaja 1) o godz. 11:00.

MBP w Jaśle