niedziela, 29 stycznia, 2023

Mieszkańcy zdecydowali – znamy wyniki Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok

0
Mieszkańcy zdecydowali – znamy wyniki Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok
Udostępnij:

Projekt „Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo” zdobył największe poparcie mieszkańców w trzeciej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO). Jednak aż trzy projekty będą mogły być zrealizowane. Zgodnie z wyborem jaślan, oprócz głównego projektu dotyczącego budowy tężni solankowej, szansę na realizację uzyskały również dwa inne projekty: „Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem” oraz „Murale dla mieszkańców Jasła”. Pula przeznaczona na budżet obywatelski wynosiła pół miliona złotych. 

W tegorocznej edycji rywalizowało sześć projektów, ale najbardziej emocjonująca rywalizacja o pierwsze miejsce toczyła się pomiędzy dwoma nr 1 i 5: „Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo” oraz „Pumptrack – budowa asfaltowego toru rowerowego w Jaśle”. Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczył projekt nr 1 zdobywając 451 głosów i to on zagwarantował sobie pierwszeństwo w realizacji.

Dobrą wiadomością jest dodatkowo to, że w ramach tej edycji budżetu będą mogły być również zrealizowane jeszcze dwa projekty: Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem oraz Murale dla mieszkańców Jasła. Jest to możliwe gdyż koszt zwycięskiego projektu nie wyczerpie całej puli pieniędzy przeznaczonych na tę edycję JBO, czyli 500 tys. zł. Zatem zgodnie z regulaminem, w takim przypadku, realizowane są również te projekty, które kolejno otrzymały największą liczbę głosów, a ich budżet mieści się w pozostałej puli środków.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w tę edycję JBO, zarówno przy okazji składania projektów, jak również w czasie głosowania. Już w przyszłym roku będziemy mogli korzystać z efektów, jakie oferują zwycięskie projekty.

Oficjalne wyniki głosowania mieszkańców (suma głosów elektronicznych i tradycyjnych):

numer projektu nazwa projektu wartość liczba głosów
  1.   Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo   378,5 tys. zł   451
  2.   Jasielska liga e-sportu   72 tys. zł   1
  3.   Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem   35,7 tys. zł   31
  4.   Murale dla mieszkańców Jasła
 (obiekty wybrane przez mieszkańców)
  35 tys. zł     28
  5.   Pumptrack – budowa asfaltowego toru rowerowego w Jaśle   499 tys. zł   339
  6.   Budowa oświetlenia toru rolkowego na terenie MOSiR w Jaśle   170 tys. zł   13

Urząd Miasta w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj