sobota, 22 czerwca, 2024

Pomógł biegnąc! Jasielski policjant wziął udział w 45. Maratonie Warszawskim

0
Pomógł biegnąc! Jasielski policjant wziął udział w 45. Maratonie Warszawskim
fot. arch.
Udostępnij:

Maraton Warszawski odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku i jest on wielkim sportowym świętem dla wielu biegaczy. W tym roku udział w imprezie wziął także mł. asp. Bartosz Czech, który wsparł akcje charytatywną – #BiegamDobrze.

24 września 2023 roku odbyła się 45. edycja Maratonu Warszawskiego. Wielka impreza biegowa organizowana w stolicy naszego kraju co roku przyciąga rzesze biegaczy. Jest wielkim sportowym świętem. W tym roku, w wydarzeniu wzięło udział łącznie ponad 10 tysięcy uczestników, z czego około 6,5 tysiąca pobiegło na koronnym dystansie 42,195 km.

Udział w maratonie wziął także jasielski policjant – mł. asp. Bartosz Czech, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Przy okazji biegu, włączył się w wsparcie akcji charytatywnej-#BiegamDobrze. Nasz kolega, po raz drugi wziął udział w tej imprezie. W tym roku królewski dystans pokonał w czasie 4:25:25 i poprawił swój poprzedni wynik o 34 minuty.

Jak sam podkreśla, udział w biegu i poprawa wyniku czasowego dało mu poczucie sportowej satysfakcji. Ponadto, poczucie spełnienia przyniosło mu to, że biegnąc, pomagał. Swoim udziałem wsparł fundację „Rak’n’Roll”. To organizacja, która ma na celu poprawę jakości życia osób dotkniętych chorobą nowotworową. Działa na rzecz wsparcia chorych, pomagając im przejść przez trudny okres leczenia z godnością, czerpać radość z życia i mieć nadzieję na lepsze jutro. Choroba nowotworowa może dotknąć każdego z nas lub naszych bliskich, dlatego Bartek uważa, że warto wspierać tego typu inicjatywy.

Mł. asp. Bartosz Czech biega rekreacyjnie i trenuje od 5 lat. Bieganie długodystansowe przynosi mu wiele radości. Pozwala na „zresetowanie głowy” po służbie. W kolejnych latach, również planuje wziąć udział w tym wydarzeniu. W treningach i startach wspierają go najbliżsi, szczególnie jego żona i dzieci.

Jesteśmy dumni z naszego kolegi za jego pomoc i przekonani, że z roku na rok, będzie poprawiał osiągane wyniki! Tak trzymaj Czesiu!

KPP Jasło