sobota, 18 maja, 2024

Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Jesień nie musi być smutna” w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle

0
Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Jesień nie musi być smutna” w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle
fot. arch.
Udostępnij:

Już od 18 lat nasze przedszkole aktywizuje dzieci uzdolnione muzycznie i aktorsko organizując Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Jesień nie musi być smutna”. To jesienne, coroczne spotkanie, którego pomysłodawczynią jest Elżbieta Krzysiak sprzyja integracji środowiska przedszkolnego, uczy odwagi, śmiałości, wrażliwości na piękno przyrody, a zatem kształtuje pozytywne zachowania prozdrowotne i proekologiczne. Jednocześnie sprzyja rozwijaniu talentów, uzdolnień muzycznych, wokalnych i aktorskich dzieci.

Jest nam ogromnie miło, że tegoroczny przegląd zaszczycili goście: Jolanta Myśliwiec dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi, phm Iwona Dziedzic-Komendant ZHP Hufiec Jasło, Krystyna Długosz kierownik PCK w Jaśle, Sylwia Podgórska przedstawiciel Rady Rodziców, którzy włączyli się w Społeczną Kampanię „Cała Polska czyta Dzieciom”. Goście przeczytali dzieciom wiersze o tematyce jesiennej, znanych polskich autorów literatury dziecięcej.

Nasze jesienne spotkanie łączymy również z akcją charytatywną „Dzieci dzieciom” organizowaną przez Caritas Oddział w Jaśle, do której nasi rodzice i dzieci włączają się od wielu lat niosąc pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom z Jasła i okolic.

W tym roku na przedszkolnej scenie zaprezentowały się dzieci z wszystkich grup wiekowych. Maluszki wystąpiły w uroczym tańcu „Jesienna poleczka”. „Tańczące kropelki” z grupy Motyle wykonały „Taniec w deszczu” z parasolkami do piosenki przeglądu. Kolejnym punktem programu była inscenizacja wiersza J.Tuwima „Rzepka” w wykonaniu dzieci z grupy Krasnale oraz taniec „Sałatka” do popularnej, żywiołowej muzyki hiszpańskiej.

Najstarsza grupa przedstawiła humorystyczną inscenizację wiersza J.Brzechwy „Na straganie”. A na koniec taniec „Zupa Romana”.

Ciekawym elementem przeglądu jest ekologiczny pokaz mody o tematyce jesiennej . Modele i modelki zaprezentowały ciekawe i oryginalne stroje wykonane z materiałów ekologicznych. Głównymi projektantami strojów modeli są rodzice. Brawom i zachwytom nad występami dzieci nie było końca. Miłym i oczekiwanym akcentem każdego przeglądu jest wręczanie dzieciom oryginalnych prezentów. W tym roku były to jesienne poduszki do przytulania w czasie długich jesiennych i zimowych dni.

Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle