czwartek, 1 grudnia, 2022

Ty tylko mnie poprowadź – Tomasz Kamiński

0
Udostępnij:

Kolejny debiut przed nami. Tomasz Kamiński (nie, nie chodzi o znanego polityka SLD), to polski muzyk bluesowy i jazzowy. Debiutował w zespole Nocna Zmiana Bluesa, z którym związany był od 1985 do 1999 roku. W międzyczasie gościnnie udzielał się na akustycznych albumach grupy Dżem, a wraz z formacją Zdrowa Woda nagrał ich debiutancki krążek – „Nie bój się miłości”.
Po kilkunastu latach pracy w Nocnej Zmianie Bluesa, Kamiński opuścił zespół by rozpocząć solową, autorską karierę. Była to decyzja trudna, ale – jak mówi sam artysta – jedyna możliwa, aby pozostać w zgodzie z samym sobą tym, co się czuje i myśli.

Już wtedy gotowa była część materiału na jego autorską płytę, na który złożyły się piosenki, w których artysta chciał mówić o tym, co dla niego ważne. 7 czerwca 1999 roku ukazało się pierwsze solowe wydawnictwo Tomasza Kamińskiego – „Małe miłości”. Niewątpliwym przebojem tej płyty jest piosenka „Ty tylko mnie poprowadź”, której towarzyszy znakomity

Artysta jest jednym z niewielu w Polsce przedstawicieli stylu muzycznego określanego jako „Piosenka autorska”. Styl ten tworzą artyści, którzy są autorami tekstów, komponują muzykę i sami śpiewają swoje pieśni. Kamiński ma na swoim koncie cztery płyty, a ja przypominam pierwszy solowy przebój artysty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj