sobota, 26 listopada, 2022

Varsovie – Brodka

0
Udostępnij:

Monika Brodka, to artystka, której nie można tak łatwo sklasyfikować. Polska poznała jej talent muzyczny i wokalny w 2003 roku. Młoda wokalistka wzięła udział w trzeciej edycji programu Idol i w styczniu 2004 roku wygrała program zdobywając 69% głosów.

25 października ukazał się pierwszy duży album Moniki, zatytułowany po prostu „Album”. Płytę promowały m.in. nagrania „Ten”, czy „Dziewczyna mojego chłopaka”. Wydawnictwo zadebiutowało na 8. miejscu listy OLiS w Polsce. W grudniu 2004 otrzymała nominację do nagrody Paszport Polityki w kategorii Estrada.

20 listopada 2006 ukazał się drugi album wokalistki zatytułowany „Moje piosenki”. Promowały go single „Znam Cię na pamięć”, „Miał być ślub” oraz „Za mało wiem”. W 2008 roku Brodka nagrała trzy nowe piosenki, „Znowu przyszło mi płakać”, „Mam nowy plan” oraz „Piosenka z głowy”, na potrzeby serialu „BrzydUla” emitowanego na antenie stacji telewizyjnej TVN.

 

20 września 2010 ukazał się trzeci album studyjny wokalistki – „Granda”. Muzykę na płytę skomponował Bartosz Dziedzic wraz z Moniką Brodką. Wyjątek stanowi utworu „Hejnał”, przygotowany przez ojca piosenkarki Jana Brodkę oraz Dziedzica, który również wyprodukował wszystkie kompozycje. Słowa do piosenek napisała sama piosenkarka, a także Radek Łukasiewicz z formacji Pustki oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Wydawnictwo pokryło się podwójną platyną, a w 2012 roku promujący płytę teledysk do utworu „Krzyżówka dnia” został wyróżniony Fryderykiem. 30 maja 2012 ukazał się trzeci, nagrany w Red Bull Studio w Los Angeles mini album piosenkarki, zatytułowany „LAX” . Wydawnictwo ukazało się w formie digital download. Pierwszą promującą je piosenką było „Varsovie”, do której powstał teledysk wyreżyserowany przez Antoniego Nykowskiego. Posłuchajmy i popatrzmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj