sobota, 18 maja, 2024

Voo Voo – „Po godzinach”

0
Udostępnij:

Co nowego na Liście Przebojów Trójki? Po raz kolejny pierwsze miejsce Voo Voo z utworem „Gdybym”. Jest jak narkotyk, można słuchać i słuchać w kółko J Ten kawałek prezentowaliśmy już dwukrotnie, dlatego dziś proponujemy mniej znany kawałek tej grupy „Po godzinach” pochodzą „Dobry wieczór”. Posłuchajmy razem Kochani! 🙂 
Warto też przeczytać kilka zdań o zespole zaczerpniętych z ich oficjalnej strony:
„W roku 2005 mija 20 lat od Urodzin jednego z najbardziej twórczych i pracowitych zespołów w historii polskiej muzyki i piosenki – VOO VOO. Zespołu, który niezmiennie nosi w sobie „taki świata puls” (z akcentem i na świat – w znaczeniu czerpania z wielu kultur, ale i z akcentem na puls – w znaczeniu żywotności swojego dzieła).
W nagraniach VOO VOO usłyszeć można najróżniejsze muzyczne światy, dziś już klasyczne. Np.: Djivana Gasparyana, Jana Garbarka, Toma Waitsa, Paula Simona, The Beatles, Jamesa Browna, Roberta Frippa, Nusrata Fateh Ali Khana, Johna McLaughlina, Jimiego Hendrixa i Johna Coltrane’a. Ale nade wszystko – bardzo osobisty i osobny świat VOO VOO. Bo przecież najwybitniejsze – a pisane zawsze przystępnym językiem – dzieła tego zespołu wciąż pozostają inspiracją dla twórczych poszukiwań współczesnej muzyki. Obecny skład VOO VOO tworzą: Wojciech Waglewski – kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, wokalista i producent muzyczny; Mateusz Pospieszalski – kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent muzyczny; Karim Martusewicz – basista i producent muzyczny; Piotr „Stopa” Żyżelewicz – perkusista. W artystycznym dorobku VOO VOO jest blisko 30 regularnych płyt (w tym muzyka teatralna, muzyka filmowa) oraz rokrocznie niezmiennie blisko 100 koncertów!”