poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Voo Voo – „Po godzinach”

0
Udostępnij:

Co nowego na Liście Przebojów Trójki? Po raz kolejny pierwsze miejsce Voo Voo z utworem „Gdybym”. Jest jak narkotyk, można słuchać i słuchać w kółko J Ten kawałek prezentowaliśmy już dwukrotnie, dlatego dziś proponujemy mniej znany kawałek tej grupy „Po godzinach” pochodzą „Dobry wieczór”. Posłuchajmy razem Kochani! 🙂 
Warto też przeczytać kilka zdań o zespole zaczerpniętych z ich oficjalnej strony:
„W roku 2005 mija 20 lat od Urodzin jednego z najbardziej twórczych i pracowitych zespołów w historii polskiej muzyki i piosenki – VOO VOO. Zespołu, który niezmiennie nosi w sobie „taki świata puls” (z akcentem i na świat – w znaczeniu czerpania z wielu kultur, ale i z akcentem na puls – w znaczeniu żywotności swojego dzieła).
W nagraniach VOO VOO usłyszeć można najróżniejsze muzyczne światy, dziś już klasyczne. Np.: Djivana Gasparyana, Jana Garbarka, Toma Waitsa, Paula Simona, The Beatles, Jamesa Browna, Roberta Frippa, Nusrata Fateh Ali Khana, Johna McLaughlina, Jimiego Hendrixa i Johna Coltrane’a. Ale nade wszystko – bardzo osobisty i osobny świat VOO VOO. Bo przecież najwybitniejsze – a pisane zawsze przystępnym językiem – dzieła tego zespołu wciąż pozostają inspiracją dla twórczych poszukiwań współczesnej muzyki. Obecny skład VOO VOO tworzą: Wojciech Waglewski – kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, wokalista i producent muzyczny; Mateusz Pospieszalski – kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent muzyczny; Karim Martusewicz – basista i producent muzyczny; Piotr „Stopa” Żyżelewicz – perkusista. W artystycznym dorobku VOO VOO jest blisko 30 regularnych płyt (w tym muzyka teatralna, muzyka filmowa) oraz rokrocznie niezmiennie blisko 100 koncertów!”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj