sobota, 20 kwietnia, 2024

21 kwietnia Mega Koncert w jasielskiej hali MOSiR

0
21 kwietnia Mega Koncert w jasielskiej hali MOSiR
Udostępnij:

Na scenie zagrają takie bandy jak legendarny QUO VADIS (z jaślaninem w składzie), Percival Schuttenbach, Radogost oraz Soundscape .

Zespół QUO VADIS istnieje od 1988 roku. Jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny rockowej, uznanym i docenianym w kraju i za granicą. Wystąpił na wielu festiwalach m.in. Metalmania, Jarocin , Przystanek Woodstock a także w Kopenhadze na „It’s Alive , gdzie był jedynym gościem zaproszonym z zagranicy, Rostocku, Frankfurcie, Przystanek Chicago 2002.Zespół ma na swoim koncie osiem płyt długogrających, które sprzedały się w łącznej liczbie około 100 tysięcy egzemplarzy i otrzymały wiele pochlebnych recenzji w muzycznej prasie (Metal Hammer, Tylko Rock, Brum, Super Expres i innych).

https://www.youtube.com/watch?v=3uRna8Biy2c

Zespół czynnie wspiera akcję „Muzyka przeciwko rasizmowi”. Pod koniec 1997r. ukazała się płyta kompilacyjna gdzie znalazł się również utwór QUO VADIS obok takich wykonawców jak: Kazik, T. Love, Big Cyc, Armia, Dezerter, Homo Twist, Farben Lehre i innych.

24.04.1998 odbyły się uroczyste obchody 10-lecia zespołu, na którym byli obecni przedstawiciele władz miasta Szczecina.
19.09.1998 zespół reprezentował Polskę w koncercie w Prenzlau (Niemcy) w ramach akcji „Toleranz”.

W lutym 1999 ukazała się kolejna płyta. W chwili obecnej, Quo Vadis pracuje nad materiałem do kolejnej płyty.

www.quovadis.metal.pl

 Percival Schuttenbach

h03Historia grupy Percival Schuttenbach zaczęła się w maju 1999 roku, w Lubinie.Twórczość ich to połączenie podstaw folku do których dodano elementy muzyki klasycznej oraz trzeci element – ciężkie riffy i przesterowane gitary. Te trzy podstawowe elementy, zmieszane z całą gamą innych „przypraw” muzycznych tworzyły muzykę Percivala, której styl ogólnie można określić jako oscylujący w granicach folk-metalu. Inspiracja zespołu są wątki pogańskie, słowiańskie jak i historyczne. Już na przełomie sierpnia i września 1999 roku nagrali swoje pierwsze demo pt. „Moribuka”. Od tej pory zespół rozwijał się i zdobywał uznanie oraz wiele nagród, koncertowali miedzy innymi na Białorusi, Przystanku Woodstock czy Art Rock Fest.

 

https://www.youtube.com/watch?v=9B-rd07hnxg

 To wszystko doprowadziło do momentu, gdy Percival Schuttenbach mógł nagrać i wydać swoją pierwszą oficjalną płytę pod tytułem „Reakcja Pogańska”. Płyta ta skupia w sobie wszystkie doświadczenia – muzyczne i pozamuzyczne – które zdobyli muzycy Percivala Schuttenbacha w ciągu 10 lat swojej działalności, ale jest równocześnie początkiem nowego etapu w życiu zespołu. Premiera płyty odbyła się podczas imprezy zorganizowanej przez Percivala Schuttenbacha z okazji 10-lecia działalności. Dziś Percival Schuttenbach tworzy nowe projekty, gra koncerty i planuje nagrywanie nowych płyt, ale przede wszystkim wierny jest swojej zasadzie, która stanowi od 10 lat podstawę jego istnienia – zasadę ciągłego rozwoju.

www.percivalschuttenbach.art.pl

 Radogost

www.radogost.pl

h08Grupa powstała w 2006 roku na Śląsku Cieszyńskim. Nazwa Radogost wywodzi się od imienia jednego ze słowiańskich bogów. W tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich. Charyzmatyczne skrzypce, w połączeniu z folkiem, stanowią uzupełnienie metalowych riffów i sekcji rytmicznej oraz znak rozpoznawczy brzmienia zespołu, który stał się prekursorem nowego gatunku – Slavi Metalu. Zespół ma na koncie wiele koncertów w kraju i za granicą oraz cztery wydane albumy.

http://youtu.be/FQRpm0nUsMY

 

 

 

 Soundscape

Początki SOUNDSCAPE datują się na rock 2008, kiedy to pomysłodawca, główny kompozytor i gitarzysta Krzysiek Siryk (Sacrum, ex-Ciryam) postanowił powołać do życia własny projekt muzyczny oscylujący w rejonach Rock Metal Progressive.

h02

 

http://www.soundscape.art.pl

 

http://www.youtube.com/watch?v=t7XCNFH0K5U

 

dr