sobota, 13 lipca, 2024

A może Morze? – wakacyjne spotkania w bibliotece

0
A może Morze? – wakacyjne spotkania w bibliotece
Udostępnij:

Wakacje to cudowny czas dla każdego. Wszyscy na nie czekamy i wszyscy zgadzamy się z tym, że mogłyby trwać dłużej. Dlatego warto  je spędzić  jak najlepiej aby mieć wspaniałe wspomnienia, które pozostaną z nami na długie lata.

 W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży uczestnicy spotkań cyklu A może Morze? wyruszyli w podróż, gdzie nie brakowało słońca, złocistego piachu i morskich bałwanów. Zbudowali statki, które wzięły udział w wielkiej paradzie, niektóre z nich zostały nawet zwodowane. Dowiedzieli się jak niezwykłymi zwierzętami są wieloryby oraz stworzyli własne ekologiczne kaszaloty z papierowych talerzyków. Poznali jedną z najstarszych ludzkich umiejętności jaką jest wyplatanie sieci oraz spróbowali swoich sił w jej tworzeniu. Wysłuchali odpowiadania o niezwykłej przyjaźni chłopca i łódeczki z książki Randall de Seve – Łódeczka oraz legendy – Jurata, Królowa Bałtyku. Nie zabrakło również legend z morskich głębin pochodzących ze Szkocji i Wysp Owczych o tajemniczych Selki i innych podwodnych istotach. Papierowe Syreny oraz pękata rozdymka wykonane na zajęciach będą wspaniałą pamiątką przypominającą uczestnikom, że w bibliotece można miło i kreatywnie spędzić czas.

Spotkania odbyły się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w zajęciach, które odbędą się w bibliotece w roku szkolnym 2021/22. Szczegóły niebawem.

MBP w Jaśle