Redakcja portalu Twoje Jasło nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w dziale "Z prawa i z lewa". Poszczególne wypowiedzi są prywatnymi opiniami osób podpisanych pod tekstami.

Finał XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło

118

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na uroczysty finał XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Liryczne Jasło, który odbędzie się 11 czerwca 2021 r. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury, współorganizatora wydarzenia.

Konkurs, organizowany corocznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. W tegorocznej edycji wzięło udział 337 osób – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy nadesłali 751 utworów.

Prace oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka, animatorka kultury), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny rzeszowskiego „Kwartalnika Edukacyjnego”), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista – przewodniczący jury), Jan Tulik (poeta, prozaik, eseista, dramaturg).

Z powodu obostrzeń wynikających z epidemii  koronawirusa COVID-19  w finale wezmą udział jedynie laureaci z Jasła i najbliższej okolicy. Dla wszystkich pozostałych zainteresowanych wydarzenie będzie transmitowane na żywo na fanpage’u Biblioteki na  Facebooku.

Uroczystość poprowadzą Dorota Woźnica – Dyrektor MBP w Jaśle i Aleksandra Dacyl – członkini jury. Finałowi będzie towarzyszyło wystąpienie Michała Rusinka Tropiciele słów realizowane w ramach projektu Ojczysty taki bystry! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021.

Zainteresowani wynikami konkursu będą mogli zapoznać się z Listą laureatów XXVI OKLTDiM na stronie internetowej MBP w Jaśle (www.mbp.jaslo.pl), która zostanie  zamieszczona 11 czerwca 2021 r.  po uroczystym Finale.

Prace laureatów zostały opublikowane w tomiku konkursowym, który otrzymają laureaci konkursu. Tomik będzie dostępny również na stronie  internetowej Biblioteki.

Wybrane fragmenty nagrodzonych utworów będzie można przeczytać oglądając wystawę w holu Biblioteki od 15 maja do 30 czerwca 2021 r.

Finał Konkursu odbędzie się w Galerii  JDK (ul. Kołłątaja 1) 11 czerwca 2021 o godz. 11:00. Współorganizatorem Finału jest Jasielski Dom Kultury.

MBP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj