sobota, 13 lipca, 2024

Ruszają zapisy na Jasielski Uniwersytet Dziecięcy

0
Ruszają zapisy na Jasielski Uniwersytet Dziecięcy
Udostępnij:

Od 10 do 17 września trwać będą zapisy do kolejnej edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego, który od jedenastu lat cieszy się niezmierną popularnością wśród najmłodszych jaślan. Juniwerystet to edukacyjny projekt polegający na zachęcaniu dzieci do nauki i rozbudzania w nich pasji poznawania świata wiedzy. Realizowany jest przez Miasto Jasło w ramach programu „Jasło – Miasto Wiedzy”.

W tym roku ramach Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbywać się będą wykłady oraz warsztaty edukacyjne z różnych obszarów wiedzy takich jak: humanistyka, matematyka, technika, przyroda, kultura i profilaktyka. Zajęcia, które zaplanowano w grupach w formie stacjonarnej, odbywać się będą średnio 2 razy w miesiącu, zazwyczaj w sobotnie przedpołudnia, w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  oraz ewentualnie w innych miejscach w zależności od rodzaju proponowanych warsztatów. Spotkania prowadzone są przez ekspertów z różnych dziedzin nauki i życia, a ich poziom i język dostosowany jest do możliwości rozwojowych dzieci.

Rok akademicki składać się będzie z dwóch semestrów, rozpocznie się uroczystą inauguracją, na której mali studenci złożą ślubowanie i otrzymają indeksy. Organizatorem zajęć w ramach Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

Zapisy

  • Zapisać można dzieci w wieku 6-10 lat, mieszkające wyłącznie na terenie Jasła
  • Termin: 10 września od godz. 7.30  do 17 września do godz. 14.00. 
  • Wypełnij formularz elektroniczny, który znajduje się na stronie internetowej  https://um.jaslo.pl/pl/rejestracja-jud-2021   (aktywny od terminu zapisu)

Uwaga: Pierwszeństwo w przyjęciu mają te dzieci, które w zajęciach uczestniczyć będą po raz pierwszy. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Szczegółowe informacje, będą zamieszczone na stronach www.juniwersytet.pl  oraz https://strona.mbp.jaslo.pl/pl/Juniwersytet

Jednocześnie przypominamy, że rekrutację na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego (DUT) w Jaśle dla dzieci w wieku 7-12 lat (wykłady on-line, warsztaty stacjonarne) zaplanowano on-line na drugą połowę września. Szczegółowe informacje pojawią się niebawem na stronie: www.dolinawiedzy.pl/dut

Udział dziecka w zajęciach Juniwersytetu nie wyklucza jego udziału w DUT i odwrotnie. Pamiętajmy jednak, że w obu przypadkach zajęcia odbywają się w weekendy, a terminy mogą się pokrywać.

Urząd Miasta w Jaśle