poniedziałek, 15 lipca, 2024

Spotkajmy się jeszcze raz. Pan Kleks …w JDK

0
Spotkajmy się jeszcze raz. Pan Kleks …w JDK
Udostępnij:

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, zapraszamy na przestawienie muzyczne „Akademia Pana Kleksa”, zrealizowane przez Jasielski Dom Kultury.  Spektakl, którego premiera odbyła się 4 lipca br., zostanie ponownie wystawiony 15 września br. o godz. 18.00. Bilety w cenie 10 zł (dorośli) i 5 zł (dzieci i młodzież do 17 roku życia).

W bohaterów – uczniów Akademii Pana Kleksa wcieliły się dzieci wyłonione w castingu oraz dziecięca grupa artystyczna JDK. Pomysłodawcą i reżyserem widowiska jest Wojciech Nowicki, instruktor muzyki w Jasielskim Domu Kultury. – Pomysł zrodził się podczas pracy nad  utworami z „Akademii Panak Kleksa” dla zespołu Jazz Kids. Pomyślałem, że warto zrobić z tego coś więcej i wtedy przyszedł pomysł na przedstawienie muzyczne. Chciałem, żeby wzięły w nim udział nie tylko dzieci, które już uczęszczają na zajęcia do JDK, ale także zupełnie nowe. Dlatego został zorganizowany casting, z którego wyłoniliśmy resztę zespołu – mówi Wojtek Nowicki.

W przedstawieniu usłyszymy doskonale znane utwory: „Na wsypach Bergamutach”, „Księżyc raz odwiedził staw”,  „Dzik jest dziki”, „Witajcie w naszej bajce”, „Kaczka dziwaczka”, „Leń”, „Jak rozmawiać trzeba  z psem” i „Kwoka”.

Więcej na temat przedstawienia można poczytać tutaj: http://jdkjaslo.pl/akademia-pana-kleksa-na-jasielskiej-scenie/

(jdk)