poniedziałek, 22 lipca, 2024

Kierował samochodem, mając kilka sądowych zakazów

0
Kierował samochodem, mając kilka sądowych zakazów
Udostępnij:

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mężczyźnie, który mimo kilku zakazów sądowych, zdecydował się prowadzić samochód. Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali go do kontroli, w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mężczyzna jest podejrzewany także o prowadzenie pojazdu pod wpływem niedozwolonych substancji.

W minioną sobotę, policjanci z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy, realizowali zadania związane z weryfikacją zagrożeń zgłaszanych przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgodnie ze zgłoszeniem, funkcjonariusze kontrolowali prędkość pojazdów na ulicy Gądki w Jaśle, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W trakcie pełnionej służby, mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego osobowym seatem, który przekroczył dozwoloną prędkość oraz nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że siedzący za kierownicą 25-letni jaślanin posiada kilka aktywnych zakazów sądowych, zabraniających mu kierowanie pojazdem na najbliższe 9 lat.  

Zatrzymany 25-latek był trzeźwy, natomiast wstępne badanie narkotesterem wykazało w jego organizmie obecność niedozwolonych substancji. 

25-latek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Jasło