sobota, 20 kwietnia, 2024

Podsumowanie działań – „Trzeźwy poranek”

0
Podsumowanie działań – „Trzeźwy poranek”
Udostępnij:

Wczoraj, na drogach powiatu jasielskiego, policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami w ramach prowadzonych działań „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 693 kierujących. Spośród wszystkich kontrolowanych kierujących, sześciu prowadziło samochód pod wpływem alkoholu.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego, po raz kolejny realizowali zadania związane z ujawnianiem nietrzeźwych kierujących w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Niestety pomimo wielu apeli, a także częstych działań wymierzonych w eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, wiele osób nadal decyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Podczas wczorajszych działań, policjanci sprawdzili stan trzeźwości 693 kierujących. W efekcie ujawnili sześciu kierujących, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Trzej odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, pozostali za wykroczenia.  

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

KPP Jasło