niedziela, 14 sierpnia, 2022

Antoniada w MDK Jasło

0
Antoniada w MDK Jasło
Udostępnij:

13 czerwca co roku placówki wychowania pozaszkolnego w całej Polsce obchodzą imieniny Antoniego zwane Antoniadą, na cześć Antoniego Weyssenhoffa, pomysłodawcy i założyciela Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego im. Aleksandra Kamińskiego oraz Towarzystwa Inicjatyw Wychowawczych im. Janusza Korczaka.
W tym dniu dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle uhonorowała wychowanków szczególnie wyróżniających się w roku szkolnym 2012/2013 dyplomami i drobnymi upominkami.

Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Katarzyna Machowicz, która reprezentuje z powodzeniem MDK w Jaśle na konkursach fotograficznych w całej Polsce, Maja Piskadło i Magdalena Myśliwiec – wybitne wokalistki, Izabela Świątek i Jagoda Rak – uczestniczki sekcji plastycznej, Filip Nowak – zdobywający nagrody na konkursach recytatorskich, Martyna Strojek i Tomasz Racławski – wolontariusze z MOCY Wolontariatu, działającego przy MDK w Jaśle. Wyróżnienia otrzymali również Karol Wasłowicz i Jagoda Jachym za wzorową 100% frekwencję na zajęciach fotograficznych.

Wyróżnionych zostało w sumie 27 osób, z których Młodzieżowy Dom Kultury jest szczególnie dumny. Cieszymy się, że młodzi, zdolni ludzie chcą rozwijać swoje pasje właśnie u nas i dokładamy wszelkich starań, by czuli się, że robią coś ważnego dla siebie i dla całej „eMDeKowskiej rodziny – mówiła na gali wręczenia dyplomów i listów gratulacyjnych dla rodziców Grażyna Leńczuk – dyrektor MDK w Jaśle. Podczas spotkania obecny był również Zbigniew Dranka, były wieloletni dyrektor MDK-u, który przyjaźnił się z Antonim Weyssenhoffem i wspominając jego zasługi dla rozwoju i integracji takich placówek, jak ogniska pracy pozaszkolnej, młodzieżowe domy kultury i pałace młodzieży zaznaczył, że jasielski MDK był dla Antoniego Wessenhoffa ważnym miejscem na mapie Polski i czuł się tutaj zawsze jak w domu.

W drugiej części spotkania wokalistki Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle zaprosiły obecnych na koncert „Legendy i gwiazdy muzyki rozrywkowej”. W repertuarze znalazły się takie przeboje, jak: Mamma Mia, The Show Must Go On, Black Or White, La Isla Bonita czy Love Me Tender. Wystąpiły: Daniela Burda, Martyna Jedziniak, Maja Piskadło, Judyta Jakubińska, Małgorzata Kwiatkowska, Urszula Janiga, Ewa Machowska i Magdalena Myśliwiec.

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle już po raz drugi świętował imieniny Antoniego Weyssenhoffa. To była doskonała okazja, aby podziękować naszym wychowankom za cały rok pracy na rzecz rozwoju i promocji MDK-u. Ich sukcesy są powodem do wielkiej radości i dostarczają wiele satysfakcji im samym, ich rodzicom oraz nauczycielom.

MDK Jasło

{gallery}galerie/antoniada{/gallery}

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj