sobota, 28 stycznia, 2023

Artur Małek gościem kolejnego Spotkania z Podróżnikami!

0
Artur Małek gościem kolejnego Spotkania z Podróżnikami!
Udostępnij:

Już jutro, w Zajeździe pod Skałą, odbędzie się kolejne spotkanie z podróżnikiem w ramach cyklu „Jasielskie Spotkania z Podróżnikami”. Tym razem gościem będzie Artur Małek, polski taternik i alpinista, który jako jeden z pierwszych dokonał zimowego wejścia na Broad Peak.

5 marca dla Macieja Berbeki, Tomasza Kowalskiego, Adama Bieleckiego i Artura Małka, którzy jako pierwsi w historii, zimą tego roku, zdobyli szczyt w Karakorum o wysokości 8047 m n.p.m., był zapewne najszczęśliwszym dniem w życiu. Do czasu.
Euforia nie trwała zbyt długo, bowiem dwóch z nich, Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski, zapłaciło za tę wyprawę największą cenę… życie. W niewyjaśnionych okolicznościach nie powrócili do bazy, a z dniem 8 marca uznani zostali za zmarłych.

Jutro w restauracji Zajazd pod Skałą będziemy gościć jednego z uczestników tej feralnej wyprawy. Artur Małek opowie podczas spotkania o swojej pasji i wyprawie, w której stracił dwóch przyjaciół.

Dlaczego warto przyjść? To nie tylko doskonała okazja do posłuchania o wielkim zapale do alpinizmu i ciężkiej wyprawie na Broad Peak. Kupując bilet o wartości zaledwie 10 złotych, pomagasz małemu Kubusiowi, nieuleczalnie choremu na mukowiscydozę.

Zebrane pieniądze przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację 9-miesięcznego Bąbla.

Jak niewiele trzeba, by zmienić tak wiele! Liczy się każdy grosz! Pomóż powalczyć o oddech i uśmiech małego dziecka!

Czwartek – 8 sierpnia, restauracja Zajazd pod Skałą, godzina 19.00. Przyjdź, posłuchaj i pomóż małemu Kubusiowi!

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

ws

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj