sobota, 20 kwietnia, 2024

„Ludowo, smacznie i kolorowo”

0
„Ludowo, smacznie i kolorowo”
Udostępnij:

W dniu 4 sierpnia br. w Przysiekach odbyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie „Przysieki Nasz Dom” wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie impreza kulturalna pt. „Ludowo, smacznie i kolorowo” promująca dziedzictwo kulinarne i artystyczne Gminy Skołyszyn.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji- wystawę prac lokalnych artystów i twórców sztuki ludowej, występy zespołów ludowych („Lisowianki” i Kaśka” z Dębowca) oraz dzieci i młodzieży, można było również degustować regionalne potrawy i wypieki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Skołyszyn. Impreza trwała do późnych godzin nocnych, a uczestnicy bawili się przy muzyce zespołu „RAFA”.

Imprezę zorganizowano w ramach projektu „Ludowo, smacznie i kolorowo – organizacja warsztatów i imprezy kulturalnej oraz wydanie publikacji promującej dziedzictwo kulinarne i artystyczne Gminy Skołyszyn” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”.

Stowarzyszenie „Przysieki Nasz Dom”

Zdjęcia autorstwa T. Czechowicz

{gallery}galerie/przysieki_nasz_dom{/gallery}