wtorek, 16 kwietnia, 2024

Ola i Weronika nagrodzone w Tyczynie

0
Ola i Weronika nagrodzone w Tyczynie
Udostępnij:

Duet Aleksandra Tocka i Weronika Turek zdobyły trzecie miejsce w kategorii zespołów w V Ogólnopolskim Festiwalu „O Złotą Różę Małego Księcia”. W zmaganiach konkursowych, które miały miejsce 18 października br. w Tyczynie uczestniczyli także soliści i zespoły m.in. z: Przemyśla, Krakowa, Koszalina, Starachowic i Podkowy Leśnej.
Wokalistki Jasielskiego Domu Kultury przygotowane przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki JDK, wykonały piosenkę pt. „Mój sen, moje marzenie” z repertuaru Katarzyny Sobczyk oraz „Dom w malwy malowany” zespołu Alibabki.

***

Celem organizowanego od lat Festiwalu jest popularyzacja dorobku artystycznego Katarzyny Sobczyk, jak również wyłonienie utalentowanych wykonawców oraz zachęcenie ich do pracy twórczej. W Festiwalu, który adresowany jest do młodych solistów i zespołów wokalnych uczestniczyło około 70 wykonawców z całej Polski w dwóch grupach wiekowych: od 10 do 15 lat oraz od 16 lat i powyżej. Tegoroczną gwiazdą był Wojciech Gąssowski, który wystąpił z koncertem w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tyczynie.

(JDK)