poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Czy paraliż w powiecie się zakończy?

0
Czy paraliż w powiecie się zakończy?
Udostępnij:

Przewodniczący RPJ zawiadamia o tym, że 30 października br. (piątek) nastąpi kontynuacja XII Sesji Rady Powiatu w Jaśle rozpoczętej dnia 3 września br. Czy uda się zakończyć dwumiesięczną samorządową farsę? I dlaczego zwlekał z tym aż dwa miesiące? Czy oczekiwanie na wyniki wyborów miały tu decydujące znaczenie?

Te i inne pytania zaczynają być powtarzane jak mantra przez zniesmaczoną tym co dzieje się w starostwie powiatowym opinię publiczną. Wreszcie się doczekaliśmy kontynuacji sesji, która być może zakończy tę powiatową farsę. Ale w zawiadomieniu nie podano porządku obrad, można przypuszczać, że jest to ten sam, co z 3 września.

W archiwum na stronie Starostwa Powiatowego znajdujemy proponowany wówczas porządek obrad

Zawiadomienie o XII sesji Rady Powiatu w Jaśle

Zapomniano, albo świadomie przemilczano fakt, że do proponowanego porządku obrad większością głosów wprowadzono wówczas dodatkowe punkty. I to właśnie one były przyczyną manifestacyjnego zachowania się przewodniczącego G. Persa. Tym razem brak podania uaktualnionego porządku to kolejna „rozgrywka” w powiecie? Prawdopodobnie radni dostali poprawiony porządek obrad, ale nie podano tego opinii publicznej

Zawiadomienie

Jak sesja się potoczy przekonamy się zapewne w piątek, a tymczasem proponujemy lekturę dla przypomnienia.

Ewa Wawro

Radni zapomnieli o ślubowaniu?

Kolejna „pokazówka” w starostwie

W powiecie farsa wciąż goni farsę

To już nie farsa, to hucpa!

Smak czy gorycz trwania ?

Radni, dość tej pokazówki!

Kończ Waść, wstydu oszczędź !