czwartek, 11 sierpnia, 2022

Artyści nieprofesjonalni nagrodzeni

0
Artyści nieprofesjonalni nagrodzeni
Udostępnij:

Antoni Bolek z Załęża i Adam Rąpała z Jasła zostali głównymi laureatami VI Jasielskiego Biennale Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej zorganizowanego przez Jasielski Dom Kultury pod hasłem „Moje miejsce na ziemi”. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się podczas wernisażu pokonkursowej wystawy 8 marca br. wieczorem.
W konkursie wzięło udział 22 twórców, z których 7 należy do Towarzystwa Miłośników Nowego Żmigrodu. Jury: Piotr Woroniec – rzeźbiarz, Katarzyna Gądek – grafik, Anna Brożyna – plastyk oceniło 120 nadesłanych prac, kwalifikując na wystawę pokonkursową 91. Można je oglądać w Galerii JDK do 6 kwietnia br.

Poza dwiema równorzędnymi nagrodami: dla Antoniego Bolka za rzeźbę „Dziadek z wnuczką” oraz Adama Rąpały za płaskorzeźby „Kapliczka w górach” i „W Karpackiej Troi” komisja konkursowa przyznała 5 wyróżnień. Dostali je: Maria Bara za obrazy „Przestroga” (za autentyczność i wiarygodność przekazu), Jacek Kania (za warsztat oraz poszukiwanie nowych tematów i ich formalnych rozwiązań), Iga Marczyńska za obraz „Cerkiewka” (za wniesione walory malarskie) i Jan Wojtas (za tradycyjny warsztat). Wyróżnienie grupowe otrzymało Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu (za kultywowanie tradycji regionu).

Nagrody i wyróżnienia wręczyli: zastępca burmistrza Jasła Leszek Znamirowski i dyrektor JDK Janusz Szewczyk.

JDK – st

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj