sobota, 10 grudnia, 2022

Brzydka prawda wygrała

0
Brzydka prawda wygrała
Udostępnij:

Licealiści „Leszczyńskiego” wystawili sztukę „Brzydka prawda” na niecodziennej scenie – w Zakładzie Karnym w Jaśle. Widzami byli odbywający karę pozbawienia wolności. Spektakl został wystawiony na zaproszenie dyrekcji zakładu.

– Nasza wizyta w zakładzie stanowi integralną część programu wychowawczego szkoły, którego jednym z elementów jest profilaktyka zagrożeń zachowaniami ryzykownymi – mówi Renata Maciechowska, psycholog szkolny w ILO w Jaśle. – W ramach programu „Zanim będzie za późno” w szkole organizujemy spotkania, podczas których młodzież może uczestniczyć w pogadankach ze skazanymi i pracownikami służby więziennej. Spotkania prowadzą psycholog i wychowawcy – pracownicy Zakładu Karnego w Jaśle. Tego typu warsztaty to ciekawa, oryginalna forma zajęć profilaktycznych i rozwijających zainteresowania z zakresu psychologii i resocjalizacji – wyjaśnia Maciechowska.
teatr2 „Potyczki Teatralne o Złotą Leszczynę” są wpisane na stałe w kalendarz pracy jasielskiej „Jedynki”. Animatorką wydarzenia od 14 lat jest Barbara Sokołowska, nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze. Poza zwycięską „Brzydką prawdą” w potyczkach wyróżniono, za efekty specjalne, sztukę „Nie śpię, bo pasam świnie” – klasy IIg.

Uczniowie klasy II f, którzy wystawili sztukę na „niecodziennej scenie”, zostali wyłonieni w tegorocznej edycji szkolnych zmagań teatralnych, które odbyły się w szkole 9 stycznia 2013 r.

Przygoda, satysfakcja, poczucie uznania, upust kreatywności czy choćby pozytywne emocje wystarczą, by mówić o „wychowaniu przez sztukę”.Zróbmy teatr, po prostu zróbmy teatr.

Zbigniew Głowacki

 

BRZYDKA PRAWDA Obsada

Regina Socha – narrator
Skrzaty: Łukasz Sławniak, Michał Lelito, Aneta Janas, Joanna Wachel
Czerwony kapturek: Natalia Racławska
Wilk: Damian Gawliński
Babcia: Agnieszka Musiał
Rozenek: Ewelina Mędrek
Pinokio: Kuba Latoszek
Robin Hood: Piotr Janusz
Kot w butach: Joanna Piątek
Jaś i Małgosia: Mateusz Rąpała i Anna Podlasek
Kopciuszek: Małgorzata Janiga
Książę: Grzegorz Klimkiewicz/Piotr Myśliwiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj