piątek, 24 maja, 2024

Co ze mnie wyrośnie? – spotkanie Klubu Sieciaka w MBP Jasło

0
Co ze mnie wyrośnie? – spotkanie Klubu Sieciaka w MBP Jasło
Udostępnij:

25 marca 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się specjalne spotkanie Klubu Sieciaka – „Co ze mnie wyrośnie”. Spotkanie zorganizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii Tydzień z Internetem pomogło małym klubowiczom odkryć wymarzone zawody oraz umiejętności potrzebne do ich wykonywania.

Na rozgrzewkę w zabawie „Mam talent do…” uczestnicy sprawdzili jakie drzemią w nich pasje i umiejętności. Okazało się, że niektórzy mają nietypowe talenty – Michał do komentowania sportowych wydarzeń a Tomek do pielęgnowania ogrodu. – Żeby wykonywać jakiś zawód trzeba mieć do tego smykałkę czyli talent! – podsumowała zabawę Iza.

 

Potem przyszła pora na kalambury w których klubowicze wcielali się w role wykonawców różnych zawodów. Z powodzeniem udało się odegrać pilota samolotów, kucharza, dyrygenta orkiestry a nawet primabalerinę.

Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w quizie „Najbardziej tajemnicze zawody świata”, w którym starali się odszyfrować tajemnicze nazwy zawodów. Klubowicze w grupach zastanawiali się m.in.: czy pisarz-widmo to autor książek o duchach, osoba wykonująca zawód grafologa zajmuje się naprawą gramofonów, a sufler pieczeniem sufletów.

– Poznałam dziś nazwy zawodów o których wcześniej nie miałam pojęcia – powiedziała na zakończenie Kasia.

„Tydzień z Internetem” to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Celem tegorocznej edycji jest pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

MBP Jasło

{gallery}galerie/klub_sieciaka_marzec_14{/gallery}