sobota, 15 czerwca, 2024

Dni Ziemi Żmigrodzkiej 2015 już za nami

0
Dni Ziemi Żmigrodzkiej 2015 już za nami
Udostępnij:

Podczas tegorocznych „Dni Ziemi Żmigrodzkiej”, które odbyły się 26 lipca na stadionie w Nowym Żmigrodzie zdecydowanie nie zabrakło dobrej muzyki, licznych atrakcji i wspaniałej zabawy do białego rana. Jak co roku organizatorami tego wydarzenia był wójt gminy Nowy Żmigród oraz Gminny Ośrodek Kultury. Imprezę poprowadził Przemysław Kopiejka.

Licznych atrakcji nie zabrakło już od samego początku. Tuż przed godziną 15. publiczność mogła podziwiać spektakl cyrkowy zaprezentowany przez grupę JO ART SHOW. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z warsztatów cyrkowych i zaczerpnąć umiejętności różnorodnych tricków. Joanna Stanowska – założycielka grupy, swoją pasją i profesjonalizmem zaraża zarówno młodych jak i dorosłych widzów, dostarcza przy tym rozrywki połączonej z niekonwencjonalną edukacją w każdym wieku.

Od godziny 17. publiczność podziwiała program przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Nie zabrakło pokazów musztry paradnej, występów solistek działających przy GOK oraz prezentacji tresury psów. Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w licznych konkursach plastycznych, a przez cały czas trwania imprezy skorzystać z wesołego miasteczka, zjeżdżalni, karuzeli czy ścianki wspinaczkowej.

Pierwszym zespołem, który zaprezentował się na scenie w Nowym Żmigrodzie był zespół THE FRIENDS. Grupa wykonuje repertuar zarówno polski jak i zagraniczny z lat 50. i 60. The Friends nie kopiuje artystów, wykonując covery, lecz stara się nadać znanym kawałkom nowy styl. Ich znakiem rozpoznawalnym jest energia sceniczna, którą zarażają słuchaczy. Zespół brał udział w takich programach jak Must Be The Music oraz Mam Talent.

Tuż po godzinie 20. nagrody z konkursów wręczyli: przewodniczący rady gminy Piotr Suski, wójt gminy Nowy Żmigród – Grzegorz Bara oraz dyrektor GOK – Jerzy Dębiec.

Konkurs „Nowy Żmigród w oczach dziecka”:

III miejsce – Karolina Banaś.

II miejsce – Natalia Warzecha.

I miejsce – Kacper Pęcak.

Konkurs „Żmigród Nowy w dawnej fotografii”:

III miejsce – Dawid Ćwiek.

II miejsce – Weronika Grzywacz.

I miejsce – Emilia Klocek.

Konkurs na najpiękniejszą kartkę okolicznościową:

3 miejsce – Emilia Olchawa.

2 miejsce – Justyna Wilk.

1 miejsce – Marlena Woźniczka.

Głównym punktem niedzielnej imprezy był niewątpliwie koncert zespołu LOKA. Grupa ta łączy taneczne rytmy z przebojowymi melodiami. W Nowym Żmigrodzie zespół zagrał swoje największe hity – „Prawdziwe powietrze”, „Widziałem ciebie” czy „D.N.A.”. Warto dodać, iż członkowie zespołu: Kamil Mikuła i Grzegorz Porowski to byli członkowie powstałego w 1996 r. zespołu rockowego Rotary, znanego z przeboju „Na jednej z dzikich plaż”.

Po koncercie zespołu LOKA nad niebem w Nowym Żmigrodzie rozbłysły sztuczne ognie. Chwilę później zgromadzeni mogli bawić się wraz z zespołem EXELENT w rytmach muzyki disco-dance. Grupa znana jest z popularnego show stacji Polo Tv – „Disco Star”, a ich klipy cieszą się ogromną popularnością w różnych serwisach muzycznych. „Dni Ziemi Żmigrodzkiej 2015” zakończyła zabawa z Radiem Trendy.

Zdjęcia i tekst: Natalia Dubiel

{gallery}galerie/2015_rok/nowy_żmigród{/gallery}