sobota, 28 stycznia, 2023

„Fantazje na różne okazje” czyli Noc Bibliotek w Skołyszynie

0
„Fantazje na różne okazje” czyli Noc Bibliotek  w Skołyszynie
Udostępnij:

Od 8 do 15 maja br. obchodzony jest X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Jedną z atrakcji tygodnia była Noc Bibliotek organizowana w całej Polsce 10 maja. Biblioteka w Skołyszynie po raz drugi uczestniczyła w tej akcji. W tym roku były to bezpłatne warsztaty decupage dla dorosłych „Fantazje na różne okazje”, organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem „Przysieki Nasz Dom”.
Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu.  Ma on wyglądać jak malowany.

Do późnych godzin wieczornych, w miłej atmosferze uczestnicy warsztatów mieli możliwość własnoręcznego ozdobienia deseczek oraz słoików, które nabrały niecodziennego wyglądu i będą cieszyć oczy przez długi czas. Panie przekonały się ile radości daje ta prosta technika i jak wspaniale przy jej użyciu zmieniają się przedmioty codziennego użytku.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Ludowo, smacznie i kolorowo – organizacja warsztatów i imprezy kulturalnej oraz wydanie publikacji promującej dziedzictwo kulinarne i artystyczne Gminy Skołyszyn” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Przysieki Nasz Dom” wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zgodnie z umową zawartą ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.

GOKiCz w Skołyszynie

{gallery}galerie/noc_bibliotek{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj