środa, 8 lutego, 2023

Gmina Skołyszyn czyta dzieciom!

0
Gmina Skołyszyn czyta dzieciom!
Udostępnij:

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (XVI OTCD) Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprosił przedszkolaki z gminy Skołyszyn na wspólne czytanie i zabawy.

7 czerwca na placu obok Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkały się dzieci z Lisowa, Jabłonicy, Harklowej, Przysiek, Bączala Dolnego, Kunowej i Święcan. Wspólne czytanie „Lokomotywy” rozpoczęła Sekretarz Gminy Skołyszyn – Janina Byczek oraz Dyrektor GOKiCz – Marta Gąsiorowska. Do głośnego czytania wiersza Julian Tuwima włączyły się również nauczycielki z Gminy Skołyszyn, bibliotekarki z GOKiCz oraz Krzysztof Słowik z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie.

Z okazji OTCD Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie przygotował dla dzieci mnóstwo atrakcji. Było wspólne ozdabianie bajkowych domków, zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach oraz oglądanie strażackiego wozu. Niewątpliwie najwięcej radości sprawiły dzieciom prezenty – bajkowe baloniki.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju.

GOKiCz w Skołyszynie

{gallery}galerie/17_rok/skolyszyn_czyta{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj